kwaśnica Restaurant Giewont

Restaurant Giewont – cena za obiad zwala z nóg!

Ferie zimowe trwają w najlepsze. W związku z tym wielu z nas wybiera się w góry. Najpopularniejszym miejscem wśród turystów jest Zakopane. Jedna z TikTokerek postanowiła podzielić się ze swoimi fanami rachunkiem za obiad w Restaurant Giewont. Cena zwaliła co niektórych z nóg!

Restaurant Giewont – obiad dla dwojga

Testerka publikuje w mediach społecznościowych swoje spostrzeżenia z różnych polskich restauracji. Tym razem na TikToku podzieliła się wrażeniami z Restaurant Giewont. Miejsce to urzeka przede wszystkim pięknym widokiem na góry. Udała się tam wraz ze swoim partnerem na obiad. Para wybrała dania z menu degustacyjnego. Ona otrzymała 5 dań, a jej partner zdecydował się na zestaw składający się z aż 7 dań. W związku z tym na ich stole znalazły się takie potrawy jak kwaśnica z żeberkiem jagnięcym, tatar z dwoma rodzajami wołowiny, podhalański pstrąg, okoń morski, polędwica z dzikim brokułem oraz creme brule z pistacjami.

Już na samym początku opublikowanego filmiku Tiktokerka mówiła, że wizyta w Resturant Giewont nie należała do najtańszych. Za swój obiad zapłaciła ona bowiem 270 złotych. Zestaw jej partnera kosztował aż 100 zł więcej, bo 370 zł. Ponadto herbata w tej restauracji kosztuje 27 złotych, a butelka gazowanej wody 11.

Aczkolwiek według znanej na TikToku testerki cała wizyta warta była tych 680 zł. Podane dania były przepyszne. To jednak niejedyne atuty tego miejsca. Testerka nie mogła wyjść także z zachwytu nad obsługą w lokalu. Podobno nigdy wcześniej nie spotkała się na Podhalu z tak profesjonalnym i miłym podejściem do klienta.

Obiad w Zakopanem za 700 zł?! – fani oburzeni

Wiele osób w komentarzach pod filmikiem na TikToku było oburzonych ceną obiadu dla dwóch osób. Inni jednak bardzo szybko ich uspokoili i uświadomili, że menu degustacyjne zawsze jest droższe od regularnego. Ponadto według niektórych z nich TikTokerka nie zapłaciła wcale dużo za dwa obiady z menu degustacyjnego.

Oczywiście w Zakopanem można dobrze i smacznie zjeść za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Część komentarzy pod filmikiem to nazwy restauracji z Zakopanego oraz orientacyjne ceny za obiad. Analizując je, można dojść do wniosku, że średnio w Zakopanem za obiad dla czteroosobowej rodziny zapłacimy około 120 zł. Nie jest to więc wcale tak dużo, jak w ekskluzywnej restauracji, do której wybrała się znana na TikToku testerka.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie atrakcje czekają Was w te ferie w Zakopanem, to zajrzyjcie na stronę ZakopaneInfo.