kamien-slaski

Polskie pałace. Kamień Śląski

Kamień Śląski może stać się miejscem bardzo atrakcyjnym dla turystów. Bez wątpienia będzie on kuszącym celem wycieczki dla tych, którzy lubią historię oraz perełki dawnej architektury. Czym może takich turystów zachwycić Kamień Śląski?

Tutejszy pałac jest bez wątpienia jego najważniejszą atrakcja oraz obiektem, którego zwiedzenie każdemu sprawi wiele radości. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja turystyczna oraz jeden z ważniejszych zabytków województwa śląskiego. Pałac ten jest kuszącym celem wycieczki i dla tych osób, które bardziej niż turystyczne wyprawy, cenią sobie pielgrzymki. Bo Kamień Śląski to nie tylko pałac. To jednocześnie miejsce, które może przyciągnąć wielu wiernych.

Kamień Śląski stał się miejscowością bardzo dobrze znaną głównie dzięki Odrowążom – rodzinie znanej już w okresie średniowiecza. To właśnie w tutejszym zamku miał się pod koniec XII wieku urodzić św. Jacek. To postać niezwykle zasłużona dla krzewienia wiary na ziemiach wschodnich. Świętego Jacka kojarzy się nie tylko z głoszeniem kazań, ale i z zakładaniem licznych klasztorów. Nic więc dziwnego, że wycieczki do jego rodzinnej miejscowości cieszą się tak wielkim powodzeniem.

Sam pałac to ciekawy zabytek architektury, który i bez tak znanego bohatera mógłby się okazać wielką atrakcją turystyczną. To piękna budowla, która swą obecną formę zyskała ona w XVII wieku. To właśnie w tym czasie Kamień Śląski przemienił się z tradycyjnego zamku w modną rezydencję, utrzymaną w barokowym stylu. Pokój, który miał służyć dawniej małemu Jackowi, został w tym czasie przemieniony na kaplicę.

Dziś Kamień Śląski może się zatem okazać miejscem i ciekawym dla turystów, i niezwykle wartościowym dla pątników. Tutejszy pałac jest przecież bezcennym zabytkiem architektury, któremu w czasie wycieczki po województwie śląskim bez wątpienia warto poświęcić nieco więcej uwagi.

A może interesuje Cię również północna część Polski? Jeśli tak, to koniecznie musisz wpaść do Gdańska, gdzie spędzisz miło czas nie tylko na zwiedzaniu zabytkowych obiektów, ale także na słonecznych kąpielach, wygrzewając się na bałtyckiej plaży. Odwiedź gdanskinfo.pl i sprawdź wspaniałe atrakcje tej nadmorskiej mieściny.