sekrety hotelowych pokoi

Sekrety hotelowych pokoi – poznaj je wszystkie!

Wizyta w hotelu kojarzy się nam z relaksem oraz luksusem. Odwiedzając bowiem tego typu miejsce, nie musimy przejmować się sprzątaniem, gdyż zajmuje się tym ktoś inny. Czy jednak jest tam tak czysto, jak nam się wydaje? Poniżej zdradzimy sekrety hotelowych pokoi!

Sekrety hotelowych pokoi – łazienka wcale nie jest najbrudniejsza!

Wiele osób wchodząc do łazienki w pokoju hotelowym, ma wrażenie, że lśni ona czystością. Nie do końca tak jest. Tak naprawdę przed naszym przyjazdem pokojówki często tylko odświeżają wnętrze łazienki. Najczęściej do toalety wlewają zapachowy środek. To między innymi sprawia, że po wejściu do niej wydaje się nam, że ktoś sprzątał ją specjalnie przed naszym przyjazdem.

To jednak nie jest najbrudniejsze miejsce w hotelowym pokoju. Nie należy do nich nawet muszla klozetowa. Jedne z najrzadziej sprzątanych rzeczy znajdują się w głównym pomieszczeniu wynajmowanego przez nas apartamentu.

Co jest najczęściej czyszczone w pokoju hotelowym?

Pokojówki, które zdradziły nam sekrety hotelowych pokoi, zgodnie przyznały, że najczęściej wymieniają one poszewki oraz ręczniki. Nie polecają one za to picia ze szklanek znajdujących się w pokoju. Bardzo często przecierane są one tylko mokrą szmatką i wycierane. Dezynfekcja tego elementu wyposażenia apartamentu nie obejmuje.

Panie sprzątające w hotelach przyznały też zgodnie, że poduszki piorą tylko wtedy, gdy są na nich widoczne plamy. Kołdry to jednak nie dotyczy. Są one prane bardzo rzadko lub w ogóle. Tak jak poszewki materacy. Zasłony w oknach również traktowane są po macoszemu. Pierze się je nie częściej niż raz w roku.

Jednak jednym z najbrudniejszych elementów wyposażenia hotelowego pokoju jest pilot od telewizora. Ten przedmiot nie jest dezynfekowany nigdy, a to, kto go dotykał i gdzie go trzymał, jest wielką niewiadomą dla wszystkich. Lepiej więc dla nas, jeśli będziemy mieli z nim, jak najmniej do czynienia. Inną opcją jest wyczyszczenie go przed pierwszym użyciem.

Polecane hotele, w których możemy spędzić miło czas, znajdują się w zakładce „Hostele” na naszej stronie.