Złoty Stok – co warto zobaczyć?

Dolny Śląsk to kraina pełna cennych zabytków i atrakcji, obok których nie można przejść obojętnie. Kto chce lepiej poznać magię tej części kraju, ten w trakcie wycieczki po jego terenie powinien odwiedzić Złoty Stok. Jakie atrakcje w tym mieście zasługują na szczególne wyróżnienie?

Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Leżący na skraju Kotliny Kłodzkiej, Złoty Stok stał się atrakcyjnym miejscem na urlop w górach i dla miłośników historii, i dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł wędrować po Górach Złotych (więcej o Górach Złotych na www.goryinfo.pl), znanych z ciekawych szlaków pieszych oraz wielu punktów widokowych. Bliskość tak znanego uzdrowiska, jakim jest Lądek Zdrój, oraz Kamieńca Ząbkowickiego, znanego z pięknego zamku Marianny Orańskiej to dodatkowe walory Złotego Stoku. A że miasto samo w sobie ma się czym pochwalić, chętnych na spędzenie czasu na jego terenie nie brakuje.

Złoty Stok wciąż urzeka swą historyczną atmosferą oraz ciekawym układem urbanistycznym. Warto zatrzymać się na tutejszym rynku, przy którym zachowało się sporo pięknych kamienic o reprezentacyjnych elewacjach, warto odwiedzić Leśny Park Przygody oraz Średniowieczną Osadę Górniczą, kuszącą kolekcją maszyn wykorzystywanych dawniej podczas wydobywania złota. Dumą miasta pozostaje jednak zabytkowa Kopalnia Złota, którą można zwiedzać w towarzystwie miejscowych przewodników. Na podziemnej trasie turystycznej na zwiedzających czeka m.in. podziemny wodospad (jedyny w Polsce) orz Muzeum Uwag, Przestróg i Apeli, cieszące się wielkim zainteresowaniem wśród gości.