Szklarska Poręba

Szklarska Poręba – świetne miejsce na ferie zimowe

W okresie ferii zimowych w góry najczęściej wyjeżdżają rodziny z dziećmi. W tym roku będą one trwały od 17 stycznia do 27 lutego. Jedną z piękniejszych miejscowości na krótki zimowy wypoczynek jest Szklarska Poręba i Hotel Las Piechowice.

Hotel Las Piechowice

Ten przepiękny hotel znajduje się w Karkonoskim Parku Narodowym. Wokół obiektu są liczne lasy. Dzięki temu Hotel Las Piechowice jest niezwykle pięknym i widowiskowym obiektem w Szklarskiej Porębie. Okolica jest więc spokojna. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników pieszych wycieczek

W hotelu mamy do dyspozycji wiele pokoi, w tym także pokoje rodzinne. Na ferie możemy zabrać z sobą także naszych czworonożnych pupili, gdyż Hotel Las Piechowice akceptuje także zwierzęta. Oprócz klasycznie urządzonych pokoi, w których stoją między innymi drewniane meble, lodówki i telewizory, w hotelu jest także basen, centrum odnowy biologicznej, kort tenisowy, bilard, tenis stołowy, restauracja oraz bar.

To jednak nie wszystko. Szklarska Poręba proponuje wiele atrakcji, a część z nich znajduje się w pobliżu Hotelu Las Piechowice. Jedną z nich jest znajdujący się niecały kilometr od hotelu wyciąg narciarski Ski Arena.

Szklarska Poręba – atrakcje

Szklarska Poręba nie jest dużą miejscowością. Leży na Dolnym Śląsku w powiecie karkonoskim. Liczba mieszkańców tego malowniczego miasta liczy około 6,5 tysiąca osób. Warto jednak wybrać się tutaj na ferie zimowe z dziećmi. Możemy bowiem skorzystać z wielu atrakcji. Mamy bowiem do dyspozycji aż dwa wyciągi narciarskie. Ski Arena, o którym wspomnieliśmy wyżej oraz wyciąg Hala Szrenicka, znajdujący się niecałe 4 km od Hotelu Las Piechowice. Ponadto w pobliżu są dwa wodospady, jezioro, rzeki oraz trzy szczyty – Wielki Szyszak, Szczernica i Łabski Szczyt.

W razie niepogody Szklarska Poręba i okolice również proponują nam różnego rodzaju rozrywki. Są to między innymi:

  • Park Dinozaurów,
  • Muzeum Ziemi Juna,
  • Dom Carla i Gerharta Hauptmannów,
  • punkt widokowy na Karkonosze, Szklarską Porębę i Kotlinę Jeleniogórską zwany Zakrętem Śmierci,
  • Muzeum Mineralgologiczne,
  • Świątynia Wang,
  • Western City.

Jak widzimy, pomimo tego, że Szklarska Poręba to niewielkie miasto, nie ma czasu się tu nudzić. Hotel Las Piechowice jest doskonałym miejscem na spędzenie ferii zimowych w górach.