Najważniejsze, pod względem historycznym, miejsca w Polsce!

Nasz kraj może pochwalić się niemal tysiącletnią historią, która pełna jest znamienitych wydarzeń, jak i mniej chwalebnych czynów czy całkowitego zniknięcia z map. Niewątpliwie jednak – wiele miejsc na terenie Polski jest niezwykle ważna pod względem historycznym, jedne przypominać mogą o chwilach potęgi rzeczpospolitej, a inne – o ludzkim cierpieniu milionów osób. Wszystkie jednak na zawsze już zapisały się w podręcznikach historii, toteż warto znać te najważniejsze.

Gniezno.

Gniezno jest niezwykle istotnym miastem pod względem historycznym – można się pokusić o stwierdzenie, że to właśnie tutaj znajduje się zalążek wiary chrześcijańskiej, która otworzyła nam wrota na zachodni świat. Miasto to było przez lata siedzibą znamienitego rodu Piastów, jak i gościło wielu zagranicznych i ważnych osobistości.

Kraków.

Słynny zamek królewski na Wawelu, jeden z najstarszych europejskich uniwersytetów i ogromna ilość innych, równie istotnych zabytków. Kraków może poszczycić się tym, że po dziś dzień pełni rolę jednego z najważniejszych miast na terenie naszego kraju – przez wiele wieków to właśnie tutaj znajdowała się historyczna stolica Polski, która była świadkiem największej potęgi kraju.

Grunwald.

O bitwie pod Grunwaldem niewątpliwie każdy słyszał – to właśnie tam miejsce miało starcie połączonych sił litewsko – polskich, która wyszła naprzeciw zakonowi krzyżackiemu. Zakon krzyżacki na wiele wieków przestał być zagrożeniem dla Polski i Litwy, które odzyskały utracone ziemię, a przy tym – zyskały na znaczeniu w oczach zachodnich władców.