mazowsze-palace

Najpiękniejsze rezydencje Mazowsza Zachodniego

Ta część kraju może się pochwalić ciekawą historią oraz cennymi zabytkami, z którymi możemy się spotkać niemal na każdym kroku. Wycieczki po tak pięknym regionie, jakim jest Mazowsze Zachodnie, będą dla każdego z nas wspaniałym doświadczeniem. Ciekawą grupą zabytków, którym z pewnością warto tutaj poświęcić nieco więcej uwagi, są pałace.

Jakim obiektom tego typu warto przyjrzeć się uważniej?

Pałac w Radziejowicach

Dzieje rezydencji w Radziejowicach sięgają XV wieku, choć stojący tu pałac urzeka swą klasycystyczną formą. Odbudowany po zniszczeniach wojennych, jest miejscem niezwykle atrakcyjnym dla artystów. Mieszczący się w jego wnętrzu Dom Pracy Twórczej przyciąga też turystów, dla których nie lada gratką jest tutejsza galeria prac Józefa Chełmońskiego.

Pałac w Nieborowie

Ta piękna rezydencja to nie lada gratka dla każdego miłośnika historii i sztuki. Pałac w Nieborowie to wspaniała siedziba magnacka, która do dziś zachwyca swą formą, pięknymi wnętrzami oraz niepowtarzalnym otoczeniem. Nie lada gratką jest tu również Arkadia – piękny park krajobrazowy, którego w czasie pobytu w Nieborowie nie można pominąć.

Dworek w Żelazowej Woli

Choć ten obiekt jest znacznie skromniejszy, niż wspomniane już pałace, i jemu w czasie wycieczki po terenie Mazowsza Zachodniego warto poświęcić trochę czasu. Dworek, którym kusi turystów Żelazowa Wola, jest przecież miejscem niezwykle ważnym dla miłośników polskiej muzyki. To właśnie tu na świat przyszedł Fryderyk Chopin – człowiek, dzięki któremu Polska do dziś jest krajem kojarzonym z muzyką fortepianową na najwyższym poziomie.

Fantastyczne miejsca na wypoczynek i zwiedzanie znajdziesz też w Lublinie. Odwiedź lublininfo.pl, żeby poznać je bliżej.