genua-atrakcje

Włochy dla ciekawych: Genua i jej pałace

Wycieczki po Genui to ciekawa przygoda dla każdego miłośnika historii. Ciekawą grupę zabytków, którym podczas zwiedzania tego miasta warto poświęcić więcej uwagi, stanowią pałace. Okazałe siedziby możnych rodów, które w dziejach Genui odegrały ważną rolę, są wspaniałymi atrakcjami, obok których nie można przejść obojętnie. Z jakich zabytków, które do dziś zachowały się w Geni, Włochy mogą być wyjątkowo dumne?

Jednym z najważniejszych obiektów, którego w trakcie wycieczki po Genui nie można pominąć, jest potężny pałac Dożów. Biura podróży zwracają też uwagę na tak ciekawą pamiątkę z dawnych czasów, jaką jest Pałac Królewski. Jego dzieje sięgają XVII wieku, jednak o jego znaczeniu zadecydował fakt, iż po przyłączeniu Genui do Królestwa Sardynii, pałac ten stał się własnością króla Karola Feliksa Sabaudzkiego.

Dziś w murach tej rezydencji mieści się ciekawe muzeum, dzięki czemu każdy turysta może nacieszyć się widokiem zabytkowych wnętrz oraz zgromadzonych w pałacowych salach dzieł sztuki.

Innym pałacem, któremu podczas spaceru po Genui warto poświęcić więcej uwagi, jest Pałac Uniwersytecki z lat 30-tych XVII wieku. Gmach ten do dziś urzeka swym dziedzińcem oraz takimi wnętrzami, jak Aula Wielka, kusząca pięknymi malowidłami ściennymi.

Kolejną atrakcją, którą Genua może oczarować miłośników architektury, jest Pałac Czerwony. Nazwa budowli nawiązuje do koloru elewacji tej XVII-wiecznej rezydencji, która obecnie jest jedną z ważniejszych atrakcji na terenie miasta.

W Genui można też ujrzeć wiele innych pałaców – cennych pamiątek po możnych rodach, które w dawnych czasach w znacznym stopniu wpływały na losy tej części Włoch.

A jeżeli preferujesz wycieczki po kraju, polecamy złożyć wizytę w Bydgoszczy. Jednak, zanim wybierzesz się w podróż, zajrzyj na bydgoszczinfo.pl, gdzie opisane są najciekawsze miejsca tego miasta i okolic.