Muzealny Madryt – Biblioteka Narodowa i Muzeum Archeologiczne

Dla wielu z nas Madryt to przede wszystkim imponujące budowle, które mają podkreślać potęgę i bogactwo rodziny królewskiej. W czasie wycieczki po tym niezwykłym mieście warto jednak znaleźć trochę czasu nie tylko na spacery po historycznych ulicach, ale i na wizytę w najciekawszych placówkach muzealnych tego miasta.

Biblioteka Narodowa i Muzeum Archeologiczne w Madrycie – to warto wiedzieć

Wśród miejsc, z których Madryt może być wyjątkowo dumny, znajduje się tak ważny obiekt, jakim jest siedziba Biblioteki Narodowej i urządzonego w jednej z jej sal Muzeum Archeologicznego. Dlaczego warto tu zajrzeć w czasie wycieczki po Madrycie? Powodów jest sporo.

Biblioteka Narodowa i jej sale wystawowe tworzą bardzo ciekawy kompleks budowli utrzymanych w stylu klasycystycznym. To idealne miejsce dla tych turystów, którzy w czasie wycieczki po Hiszpanii chcą poszerzyć swą wiedzę na temat kultury i sztuki Półwyspu Iberyjskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu kolekcja ceramiki, której wielu zwiedzających poświęca wyjątkowo wiele czasu. Wielką ciekawostką jest tu również galeria, która pozwala zapoznać się z ciekawymi przykładami malarstwa skalnego. Wiele ciekawych eksponatów można też zobaczyć w czasie wizyty w tej części muzeum, która poświęcona jest sztuce średniowiecznej. Sztuka Maurów oraz Wizytgotów są tu godnie reprezentowane, a turyści odwiedzający tę część muzeum mogą liczyć na moc silnych wrażeń. Nie brak tu również ciekawych przykładów sztuki romańskiej, która reprezentowana jest przede wszystkim przez kolekcję detali architektonicznych.

Na uwagę zasługują również otaczające Bibliotekę ogrody, na terenie których turyści mogą odpocząć w czasie swej wycieczki i nabrać energii do dalszych wędrówek po mieście. Madryt to przecież moc cennych zabytków i atrakcji, zatem energia do zwiedzania tego miasta przyda się każdemu z zaglądających na teren tego miasta gości.

źródło: nakoncuswiata.pl – podróże, turystyka, atrakcje