japonia

Co warto zobaczyć i zrobić w Japonii zimą?

Choć wiele osób woli podróżować do Japonii wiosną, tym razem chcemy pokazać Wam wiele zalet podróży do Japonii zimą – od zwiedzania świątyń w Nowy Rok, przez spacery oświetlonymi ulicami, po próbowanie najbardziej typowych gorących potraw.

Co warto zobaczyć w Japonii zimą?

Zima w Japonii to zwykle okazja do zobaczenia i sfotografowania małp Jigokudani w Nagano. Często zbierają się, aby wykąpać się w gorących źródłach. Jeśli chcesz uniknąć tłumów w miastach, polecamy także wizytę w tradycyjnej wiosce Shirakawago. Tradycyjne domy są tu całkowicie pokryte śniegiem i oświetlone, co tworzy niepowtarzalny krajobraz. Inne typowo sezonowe widoki to słynne pięć jezior wokół góry Fuji.,Nie można też przegapić wycieczki do Sapporo na słynny Festiwal Śniegu w lutym. Znajdują się tam spektakularne rzeźby wykonane i wyrzeźbione z lodu i śniegu. Innym ważnym wydarzeniem w okresie zimowym są urodziny cesarza Japonii. Z okazji jego urodzin mamy wyjątkową okazję odwiedzić Pałac Cesarski w Tokio. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny.

Co robić w Japonii zimą?

Chociaż w zimie istnieje szeroka gama zajęć, chcieliśmy przedstawić kilka najbardziej popularnych i typowych dla tego kraju.

Spacer świątecznie ozdobionymi ulicami

Chociaż Boże Narodzenie nie należy do najpopularniejszych świąt wśród Japończyków, są oni dość skrupulatni i spektakularni, jeśli chodzi o dekorowanie i oświetlanie ulic dużych miast. Nie jest zaskoczeniem, że najbardziej spektakularne dekoracja znajdują się w centrum stolicy kraju, Tokio.

Zajrzyj także na https://www.odkrywca.com.pl, żeby zgarnąć dodatkowe informacje na temat najlepszych miejsc na wakacje.

Tradycyjna pierwsza wizyta w sanktuarium w roku

Hatsumode to nazwa nadana wizycie w sanktuarium na początku stycznia, aby pomodlić się o szczęście w nadchodzącym roku. Tradycją jest również wymiana zeszłorocznych amuletów na nowe na nadchodzący rok. Do najczęściej odwiedzanych świątyń należą Meiji Jingu Shrine i Asakusa Sensoji Temple.

Spędzanie czasu na jarmarku bożonarodzeniowym

Będziesz miał również okazję odwiedzić typowe jarmarki bożonarodzeniowe. Jarmark świąteczny w Jokohamie wyróżnia się na tle innych. Można tu kupić ręcznie robione i tradycyjne produkty w dobrych cenach.

Sporty zimowe

Miłośnikom sportu polecamy wizytę w Nagano, Niigata lub na Hokkaido. Oprócz jednych z najwyższych szczytów w kraju, ośrodki te oferują możliwość uprawiania sportów, takich jak narciarstwo i wspinaczka. Można także wybrać się na trekking w malowniczej scenerii wysokich gór Japonii.