Jesienny długi weekend poza miastem – gdzie warto się wybrać?

Koniec wakacji i mijające lato nie muszą oznaczać już tylko obowiązków. Jesień przecież bywa bardzo pogodna i sprzyjająca aktywnościom na świeżym powietrzu. Już wiadomo, że wrzesień i październik tego roku, zafundują nam ciepłą i pełną bawr jesień. Do tego czekają nas aż, dwie okazje na przedłużenie weekendu! Wolny od pracy 11 listopada w tym roku wyjątkowo korzytnie przypada na piątek, dzięki czemu wielu z nas zyska, aż 3 wolne dni pod rząd. Dość ciekawie w kalendarzu wypada również pierwszy listopada – wtorek. Wystarczy wówczas dobrać urlop na dzień poprzedzający, by zyskać, aż 4 dni wolne pod rząd. Jak wykorzytać jesienne, wolne dni? O tuż warto wyrwać się na chwilę, gdzieś dalej, by odpocząć od codzienności. O to kilka propozycji!

Kuszące barwami i klimatem Bieszczady!

Chyba, każdy kto choć raz był w Bieszczadach przyzna, że mają one swój niezwykły, urzekający klimat. Zachwycają głównie naturą i to w dużej części wciąż dziką. Jesienią przybierają nową szatę, pełną wspaniałych barw. Górskie szlaki zdają się wówczas być skompane w złocie. Do tego trzeba przyznać, że to prawdziwy skarb z fauną i florą niespotykaną w innych częściach Polski. To region obfitujący w przyjemne szlaki piesze, dzięki czemu każdy spacer gwarantuje mnóstwo wrażeń. Do tego warto skorzytać z przejażdzki wąskotorową, koleją leśną. Po aktywnym dniu w wielu zakwaterowaniach będzie można skorzytać z sauny bądź gorącej bani.

Na jesienne i całoroczne wypady polecamy także także wyjątkowy Skansen Wikingów i Słowian w Wolinie.

Perła polskiego renesansu – Kazimierz Dolny!

Niewielki, ale urzekający Kazimierz Dolny jest świetnym miejscem na krótki wypad. To miasto zabytkowe z pięknymi, renesansowymi kamienicami i brukowanym rynkiem. Nie brakuje w nim również walorów naturalnych malująych wspaniały krajobraz. Warto pospacerować tu malowniczymi ścieżkami prowadzącymi wzdłuż Wisły i spojrzeć na miasto z wyższej perspektywy, czyli Góry Trzech Krzyży. Ciekawą, naturalną atrakcję miasta stanowią także malownicze wąwozy z silnie rozwiniętą siecią odsłoniętych korzeni i pni starych drzew. Kazimierz Dolny ma wspaniałą aurę o każdej porze roku!

Nadbałtycki kurort – Międzyzdroje!

Warto się przekonać, że nasze nadbaltyckie wybrzeże również ma swój urok jesienią. W tym celu polecamy wybrać się do popularnego kurortu na zachodnim wybrzeżu Bałtyku – Międzyzdroje. To miasto wyróżniające się szeroką, piaszczystą plażą i Parkiem Zdrojowym. Do tego otoczone jest pięknym lasem pobliskiego Wolińskiego Parku Narodowego, który jesienią nabiera wspoaniałych barw. Krajobraz kurortu dopełnia Promenada Nadmorska, z usytuowanymi przy niej amfiteatrem i zabytkowymi pensjonatami.