Nowoczesne, polskie muzea – to warto zobaczyć!

Rzeczywistość zmienia się dookoła nas jak w kalejdoskopie. Widać to właściwie na każdym kroku.

To co jest, to co było i to co będzie – ciekawe porównanie, jakie najlepiej widać w muzeach, jakie znaleźć można na terenie całego kraju.

Jakie nowoczesne muzea i wystawy warto odwiedzić w Polsce?

Nowoczesne muzea to możliwość zobaczenia nie tylko ciekawych eksponatów, jakie nawiązują do czasów przeszłych. Często ma się również do czynienia z interaktywnymi wystawami.

Na terenie Polski uwadze polecają się takie placówki, jak:

  1. Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie – znaleźć je można w w południowo-zachodnim skrzydle Pałacu Kultury i Nauki. Do dyspozycji są takie wystawy, jak transport, motocykle polskie, mechanizmy grające, radio technika, ciekawa fizyka, hutnictwo, energia odnawialna, itd. Tutaj więcej informacji o tym innowacyjnym muzeum techniki z Warszawy.
  2. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku – jakie można znaleźć na terenie dawnej fabryki Solidarność. Odnosząca się do historii solidarności i opozycji antykomunistycznej w Polsce i Europie. To także miejsce dialogu o współczesnym świecie.
  3. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu – w skrócie mówi się na nią Brama Poznania. W środku można napotkać wystawy, jakie odnoszą się tak naprawdę do tego, co znajduje się u podstaw państwa polskiego.
  4. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie – znaleźć je można na Muranowie. Tutaj, w czasie wojny, znajdowało się getto. Wystawa prezentuje tysiącletnią historię polskich Żydów. Cofa się ona aż do czasów średniowiecza.
  5. Muzeum na klifie w Trzesączu – otwarte od 2000 roku. W 2014 roku przybrało formę wystawy multimedialnej. Do dyspozycji są prezentacje z dźwiękiem, światłem i obrazem.