Najlepsze hostele w Sztokholmie

Jedną z najtańszych opcji zakwaterowania w Szwecji są hostele i schroniska. W pobliżu centrum Sztokholmu również można znaleźć tego typu miejsca, w których można spać wygodnie i tanio. Kluczowym powodem, dla którego te obiekty noclegowe mogą oferować swoje usługi po niższych kosztach niż hotele jest to, że pozwalają one dzielić pokój z kilkoma osobami (lub nawet zatrzymać się u rodziny zamiast w hotelu) oraz dlatego, że są one zazwyczaj zlokalizowane w miejscach bardziej oddalonych od centrum miasta. Mimo to, w Sztokholmie znaleźliśmy kilka bardzo dobrze zlokalizowanych.

Oto dwa z najpopularniejszych z nich.

1. Hostel Castanea

Jeśli szukasz hostelu w centrum, zaledwie kilka kroków od placu Stortorget i w romantycznym zakątku – Castanea Old Town Hostel jest dla Ciebie. Znajduje się w domu z końca 1800 roku, wzdłuż brukowanej ulicy i małego placu z ogromnym kasztanowcem. Posiada pokoje 2-osobowe i pokoje 4-osobowe i 6-osobowe oraz dormitoria z 16 łóżkami piętrowymi. Ceny wahają się od 250 zł za pojedynczy pokój i 260 zł za podwójny do 140 zł za łóżko piętrowe w pokoju 16-osobowym.

Pałac Królewski, Muzeum Noblowskie, najwęższa uliczka w mieście i wiele innych zabytków Sztokholmu znajduje się w odległości zaledwie kilku kroków od tego hostelu.

2. 2kronor Hostel Vasastan

Hostel ten znajduje się w dzielnicy Vasastan i jest obsługiwany przez przystanek metra Odenplan, który zajmuje 7 minut metrem, aby dostać się do centrum miasta. Ceny zaczynają się od 495 SEK (~ 220 zł po aktualnym kursie SEK-PLN) za pojedyńczy, 590 SEK (~ 300 zł) za podwójny i ceny spadają do 195 SEK (~ 90 zł) za łóżko w pokoju 6-osobowym.

Szukaj najatrakcyjniejszych cenowo hosteli w Sztokholmie

Hostel zajmuje stary budynek z 1865 roku. Rodzina Schönbergów zadba o to, abyś poczuł się jak w domu (w rzeczywistości sam budynek jest domem). W pobliżu hostelu znajduje się biblioteka miejska, jedno z 24 darmowych miejsc do odwiedzenia w Sztokholmie, oraz Hard Rock Café Stockholm. Również okolica hostelu 2kronor jest bardzo interesująca pod względem gastronomicznym, ponieważ większość najlepszych kawiarni, barów i restauracji w Sztokholmie w tym roku znajduje się właśnie w Vasastan.